Powerstore – bezpečné a efektívne úložisko je jednoduchšie, ako si myslíte.

Od roku 2020 pomohol Dell PowerStore tisíckam zákazníkov stať sa agilnými a efektívnymi v obdobiach neistoty. Inteligentná, adaptabilná architektúra úložiska PowerStore, navrhnutá tak, aby odstránila technologické bariéry inovácií, minimalizuje námahu, optimalizuje výkon – a čo je najlepšie, vyvíja sa tak, aby čelila neočakávaným výzvam, čo vám pomôže dosiahnuť nové ciele a zároveň vyťažiť maximum z existujúcich zdrojov.

Vplyv platformy na prevádzku IT je dobre známy. Podľa nedávneho výskumu IDC umožňuje inteligentná automatizácia PowerStore až o 61 % rýchlejšie nasadenie nových úložných zdrojov a zvyšuje produktivitu podnikania, čo prispieva k ohromujúcej 468 % priemernej trojročnej návratnosti investícií pre zákazníkov – pričom sa zaplatí za menej ako rok.

Efektívnosť PowerStore tiež vedie k úspore energie a priestoru. Najnovšia verzia je až o 60 % energeticky účinnejšia s až o 61 % vyššou hustotou dát V porovnaní s radom ekvivalentných allflash polí od konkurenčného dodávateľa ponúka PowerStore vynikajúcu hustotu dát v rámci celého portfólia.

Nové ciele na rok 2023

Ale ani zďaleka nekončíme. Tento rok v rámci väčšieho portfólia Dell Storage uvidíte viacero produktových oznámení zameraných na obnovené úsilie na dve kľúčové oblasti, ktoré sme označili za kľúčové pre úspech organizácie v roku 2023.

 • Kybernetická odolnosť na zabezpečenie a ochranu údajov kdekoľvek
 • Prelomová účinnosť na zníženie prevádzkových a energetických nákladov

PowerStore je ideálna platforma na rozbeh. Pozrime sa spolu na 5 nových spôsobov, ako inovácie poháňané softvérom PowerStore riešia túto dvojicu požiadaviek.

1. Automatizujte osvedčené postupy v oblasti kybernetickej bezpečnosti

PowerStore mal vždy silnú “bezpečnostnú DNA,” chrániacu dáta pomocou pokročilých možností, ako sú šifrovanie data-at-rest a bezpečnostnej analytiky AIOps. Ako je už zvykom pri tejto platforme, cieľom je jednoduchosť a automatizácia, zabezpečujúca maximálnu ochranu bez zvýšenej komplexnosti. Najnovšia verzia PowerStoreOS 3.5 prichádza s ešte väčším počtom bezpečnostných vlastností, umožňujúcich tzv. Zero Trust zážitok pre bussiness riešenia:

 • Viacfaktorová autentifikácia. Vysoko bezpečná a zároveň jednoduchá a užívateľsky prívetivá, chráni PowerStore pred hackermi a zamestnancami s jednoduchými, ľahko uhádnuteľnými heslami.
 • Bezpečné a nemenné snapshoty. Zabraňuje zmene a zmazaniu snapshotov pred dátumom ich exspirácie, dokonca aj pred administrátorom s najvyššou úrovňou privilégií. Ľahké na naplánovanie a automatizáciu prostredníctvom ochranných politík.

2. Zjednodušená ochrana multicloud dát

Pre zvýšenie odolnosti aj v prípadoch, kedy príde ku kompromitácii dát umožňuje integrácia s PowerProtect DD vytváranie snapshotov na oboch verziách PowerProtect DD – cloudovej aj hardvérovej verzii:

• Konfigurácia nezaberie viac ako 90 sekúnd
• Účinné inkrementálne zálohy do 150TB/deň
• Šifrovaný prenos dát
• Jednoduchá, granulárna obnova dát

Tieto vlastnosti prinášajú správcovi zariadenia množstvo výhod, vrátane možnosti vytvárať cenovo dostupné cloudové riešenia s využitím účinnej redukcie dát na platforme PowerProtect DD.

3. Zvýšená odolnosť uložených dát

Pokračujúc v trende, ktorý začal s verziou 3.0, posúva verzia PowerStoreOS 3.5 niektoré kľúčové limity pre NAS funkcionality:

 • Až 4x viac snapshotov. Viac bodov ochrany pre obnovu dát.
 • Bezporuchový networking. Dodatočná vrstva ochrany zabraňuje poruchám portov, kabeláže a prepínačov.
 • Zjednodušené práva súborov. Prístup k SMB zložkám je teraz možné spravovať priamo z rozhrania PowerStre Manager alebo prostredníctvom REST API.
 • Až 4x viac súborových systémov, 5x viac NAS serverov, 2.5x viac SMB zložiek. Zvýšená granularita a flexibilita správy zariadenia.

4. DevOps inovácie

Používatelia Kubernetes môžu ďalej zefektívniť vývoj aplikácií pomocou nasledovných zlepšení:

 • Terraform provider. Po novom využíva obľúbený Terraform toolset ponúka znovu použiteľnú samoobslužnú automatizáciu bez potreby nízkoúrovňového programovania.
 • Aktualizácia modulov pre Ansible. Nová podpora pre vVol, vCenter a VMFS prináša VMware zákazníkom ešte vyššiu flexibilitu.
 • Container Storage Module (CSM) pre aplikačnú mobilitu. Umožňuje správcom klonovať a migrovať stavové aplikácie a metadáta medzi klastrami Kubernetes jediným príkazom.

5. Dynamic AppsON

V novej verzii je už dostupná aj funkcionalita Dynamic AppsON, čo je úzko integrované riešenie, kombinujúce výhody paltforiem PowerStore a HCI platformy VxRail. Dynamic AppsON zvyšuje flexibilitu oboch platforiem a zjednodušuje správu nasadení, ktoré sa vyznačujú vysokými nárokmi na výpočtový resp. IO výkon:

 • Nezávislé škálovanie výpočtových a storage zdrojov
 • Kompletná kontrola nad platformou VMware eliminuje komplexnosť obsluhy
 • Solution-level Lifecycle Management udržuje všetky komponenty optimalizované

Celkovo vzaté, tieto najnovšie výhody PowerStore pomáhajú spoločnostiam ďalej chrániť dáta a súčasne optimalizovať ľudské, energetické a kapitálové zdroje v nepredvídateľnom prostredí. Spôsobom, typickým pre DellEMC riešime technologické rébusy, aby ste sa mohli posunúť za hranice svojich súčasných výziev a preskúmať nové obchodné príležitosti v rýchlo sa vyvíjajúcom svete.